Nahoru

Zeptejte se nás. Odpovíme Vám na Váš e-mail do 24 hodin.

Zdravé trávení

Zbavte se žaludečních a zažívacích potíží

Zdravý trávicí systém je důležitý pro celý náš organismus. Střeva jsou dokonce centrem obranyschopnosti člověka – sídlí tu až 85 % imunitních buněk . Harmonická součinnost žaludku a střev je tak klíčová pro naši celkovou fyzickou kondici.

Zažívací potíže – proč nás tak často trápí?

Poruchy trávení bezpochyby patří k velmi nepříjemným zdravotním problémům. Poslední dobou se bohužel objevují stále častěji – chronické zažívací potíže se řadí k nejobávanějším civilizačním chorobám současnosti . Proč tomu tak je? Svou roli tu sehrávají dědičné faktory, obranyschopnost organismu, psychika i celkový zdravotní styl .

Činnost trávicího traktu je velmi individuální : zatímco citlivější jedinci se i přes dietní opatření potýkají s problémy celý život, jiní si mohou bez následků dopřát téměř jakákoli jídla. Přestože zažívací problémy bývají většinou dočasné, mohou nás značně potrápit.

Příčiny přicházejí i zvenčí

Sliznice zažívacího traktu jsou velice vnímavé nejen vůči naší vnitřní pohodě, ale také k podnětům zvenčí. Častou příčinou žaludečních a střevních problémů jsou choroboplodné zárodky – nejčastěji viry nebo bakterie . Do našeho těla se mohou dostat jak ze zkažených potravin a nápojů , tak i kontaktem s  nakaženými jedinci či nedokonale umytým nádobím.

Projevy zažívacích potíží

Proniknutí původců nemoci nebo cizorodých jedovatých látek do žaludečního a střevního traktu se nejčastěji projevuje bolestmi břicha, nevolností, zvracením, průjmem a nadýmáním . Ke střevní chřipce, která je vlastně zánětem žaludku a střev, se může přidat také zvýšená teplota, svalová slabost a celková malátnost.

Nepodceňujte možné následky

Projevy narušené střevní flóry jako jsou nevolnost, nadýmání nebo bolesti břicha bychom rozhodně neměli zanedbávat . Mohou narůst až do závažných chronických obtíží. Je proto velmi důležité zvolit vhodnou léčbu.

Jak na zažívací potíže

Bolesti břicha, křeče, nevolnost, zvracení, nadýmání nebo průjem nám znepříjemňují život jak po fyzické , tak i po psychické stránce . Naštěstí se lze těchto problémů většinou zbavit i bez lékařské pomoci.

Unikátní gel kyseliny křemičité – Silicea Magen-Darm gel dokáže rychle vyléčit onemocnění trávicího traktu , a to pro tělo přirozenou cestou. Léčivý gel na sebe jednoduše naváže patogeny a jejich toxiny v zažívacím traktu a postará se, aby je tělo přirozeně vyloučilo. Díky šetrnému působení je tento zdravotnický prostředek vhodný i pro děti .

Více informací najdete v záložce První pomoc.