Nahoru

Zeptejte se nás. Odpovíme Vám na Váš e-mail do 24 hodin.

Zdravé srdce, cévy, nervy a mozek

Přemýšlíte, co mají tyto části těla společného? Více, než byste si mysleli. Všechny orgánové soustavy lidského těla spolu komunikují a dojde-li k porušení rovnováhy, problém se může projevit kdekoli. Jedním ze strašáků poslední doby je vysoký cholesterol.

Cholesterol - tichý nepřítel?

Vysoký cholesterol a porucha metabolismu tuků jsou problémy, které trápí mnohé z nás - studie ukazují, že zvýšenou hladinou cholesterolu trpí 2 z 3 dospělých. Cholesterol tak představuje jeden z nejrizikovějších faktorů ztráty pružnosti cévních stěn neboli aterosklerózy, která je spojována se závažnými komplikacemi. Ucpané cévy v pokročilejším stádiu nemoci mohou vést až k srdečnímu infarktu nebo cévní mozkové příhodě.

Ideální hodnota cholesterolu

Cholesterol je látka tukové povahy obsažená v krvi. Pro naše tělo je v určitém množství nezbytná, protože plní řadu důležitých funkcí: zajišťuje například výstavbu buněk v těle, tvorbu vitaminu D, žlučových kyselin nebo produkci důležitých steroidních hormonů.

Dojde-li ke zvýšení hladiny cholesterolu v těle, většinou o tom vůbec nevíme, protože problém nijak nebolí. Jedinou spolehlivou odpověď nám může poskytnout pouze odběr krve. Obecně se za ideální považuje hodnota celkového cholesterolu nižší než 5,2 mmol/l.

Vydejte se do boje

Nejdůležitější prevencí je zdravý životní styl s dostatkem pohybové aktivity a lehkou vyváženou stravou. Doporučujeme také užívání doplňků stravy s  lecitinem .