Nahoru

Zeptejte se nás. Odpovíme Vám na Váš e-mail do 24 hodin.

Kloubní výživa

S kloubními potížemi se můžeme setkat i přesto, že se neřadíme do skupiny lidí s nedostatkem pohybu, naše zaměstnání není sedavého druhu, nebo se ještě ani zdaleka nenacházíme v pokročilém věku. Těmto problémům můžeme předcházet, ideálně kombinací sportu a správné kloubní výživy, stačí se zkrátka o své klouby dobře starat.

Pohybem vhodným pro zdravé klouby je rychlá chůze, plavání, nebo například jízda na kole. Pokud holdujete cvičením ve fitness centrech, volte raději kombinace různých druhů cvičení, než opakování malého množství stále dokola, které působí kloubům velkou zátěž.

Co se stravy týče, je velmi důležitá kloubní výživa – tj. dopřávat tělu minerální látky, kolagen, zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo a také pít dostatek neperlivé vody, která obohacuje naše tělo po mnoha dalších stránkách. Ideálně bychom jí měli vypít 2 až 3 litry denně. Z ovoce můžeme volit například banán, je bohatý na vlákninu a minerální látky (železo, draslík, hořčík, a další), velmi potřebné pro správné fungování našeho pohybového aparátu.

Účinná je také konzumace hroznového vína, zejména tmavého. Hrozny obsahují vitaminy C a B, usnadňují cirkulaci krve v těle, ale nedoporučuje se jich velké množství – obsahují totiž hodně cukru.

Kloubní výživa pro sportovce

Pokud hodně sportujete, měli byste ještě více dbát na zdraví vašich kloubů, které jsou vystaveny velké zátěži a dodávat jim správné živiny tvořící kloubní výživu. Při posilování je tedy nutné správné provádění cviků a také každodenní přísun minerálních látek. Podporu pohybového aparátu zajišťuje přípravek Arthoro Basis, který je vhodný zejména pro aktivní sportovce, nebo také seniory s již opotřebovaným kloubním aparátem.

Naši stravu je také vhodné obohatit doplňkem stravy, doporučujeme osvědčený přípravek Gelatina plus, která poskytne tělu hydrolyzovaný kolagen Q-Premium (jeho součástí je i důležitý hydroxyprolin, nejvíce podporuje tvorbu kolagenu v těle). Navíc také obsahuje vitamin C, který napomáhá formování kolagenu a podporuje obranyschopnost organismu.