Nahoru

Zeptejte se nás. Odpovíme Vám na Váš e-mail do 24 hodin.

Kloubní obtíže

Kolagen - klouby

Co vlastně znamená pojem kolagen? Jedná se o živočišnou bílkovinu, v našem těle nejčastěji se vyskytující. Existuje celkem 27 typů kolagenu. Největší část v těle (90%) zaujímá kolagen typu I., který je ve v kostech, šlachách a v kůži. S vyšším věkem se můžeme setkat s čím dál nižší produkcí kolagenu, proto je dobré užívat kolagen externě.

Při ubývání kolagenu v těle se můžeme velmi často setkat s bolestí (snižuje se ochrana kloubního pouzdra, šlach a vazů), čemuž se rovná bolestivý pohybový aparát. Proto užívání kloubní výživy napomáhá udržet klouby pružné a pohyblivé.

Dalším pozitivním účinkem této výživy je lepší vzhled vlasů, nehtů a pleti. Chcete-li se zbavit bolesti a užít si aktivní život plný pohybu, vyzkoušejte přípravek Gelatina plus, jehož účinnou látkou je hydrolyzovaný kolagen Q-Premium.

Obohatí Vaše tělo o důležité minerály (železo, vápník, hořčík, vitamin C), které v sobě mají schopnost dodat pohybovému aparátu vše potřebné pro správné fungování. Alternativou je také Gelatina plus maritime, obsahující účinný výtažek bílkovin z mořských živočichů.

Kolagen - pleť

Pokud u nás dochází k úbytku kolagenu v těle, další trpící složkou se stane naše kůže. Bude vysušená a citlivá a její nejsvrchnější vrstva začne mít tendenci se odlupovat. Ve střední vrstvě, kde se splétají potní mazové žlázy a vlasové kořínky, působí kyselina hydraulenová z kolagenu přímo blahodárně, okamžitě totiž zásobuje pleť vodou.

Proto jsou výsledky užívání na krajní vrstvě viděny téměř okamžitě. Důležité je však pravidelné užívání, které přináší lepší efekt, než nárazové větší dávky. Dlouhodobě můžeme pozorovat větší pružnost a vlhkost pokožky.

Pleť je dokonale hydratovaná, což pomáhá vyhlazovat stávající vrásky, zabraňuje tvorbě nových vrásek a velmi účinně stahuje póry. Kolagen také vyrovnává barevnost kůže (pigmentové akné, stařecké skvrny) a je také vhodné ho použít po spálení na sluníčku, kůže tak rychleji zhnědne a zmírňuje se její loupání.

Pohybový aparát

Kostra člověka je malým zázrakem přírody. Více než 200 kostí spojuje přes 100 pohyblivých kloubních spojů. Dohromady tvoří dokonale funkční systém opory těla. Jen díky němu jsme schopni se rychle a obratně pohybovat a jemně manipulovat i sebenepatrnějšími předměty.

Klouby a kosti

Velikost a tvar jednotlivých kloubů a kostí přesně odpovídají své funkci tak, aby byl náš pohyb snadný a plynulý. Náš pohybový aparát je navíc i při běžném pohybu nadměrně zatěžován. Třeba při chůzi do schodů musí kyčelní a kolenní klouby vzpírat až šestinásobek vlastní váhy těla.

Klouby a kosti potřebují ke své správné funkci trvalý přísun vhodných stavebních a regeneračních látek. Patří k nim zejména bílkoviny k tvorbě kolagenních vláken, vitaminy a minerály.

Jak klouby fungují

Kloubní chrupavky se při zátěži stlačují. Musí být dostatečné pevné, pružné a hydratované, aby zvládly ztlumit i velké nárazy. Ke správnému fungování potřebují klouby také dostatek mazu, odborně synoviální tekutiny . Ta zásobuje celý kloub živinami. Díky ní klouby neustále posilují a zachovávají si správnou funkčnost. Jen tak nám mohou zajistit správnou oporu a bezproblémový pohyb.

Vliv stáří a zatěžování kloubů

Klouby jsou od přírody dokonalým aparátem. S rostoucím věkem a zvyšující se námahou však dochází k jejich opotřebení a celkové únavě. Současně se objevuje i narušení jejich přirozené výživy, která může vést až k vzniku artrózy a bolestí kloubů.

Ulevte svým kloubům

Kloubům je potřeba umět pomáhat. Cíleně a včas pečujte o svůj pohybový aparát a vyhnete se nepříjemným bolestem kloubů a obávané artróze. Nejlépe kloubům ulevíte, pokud budete pravidelně doplňovat vhodné stavební a revitalizační látky. Ty jsou totiž pro zdraví a spolehlivou funkčnost celého kloubního aparátu nezbytné.

Prohlédněte si nabídku produktů kloubní výživy