Nahoru

Zeptejte se nás. Odpovíme Vám na Váš e-mail do 24 hodin.

Časté otázky

FAQ

1. Na vašich stránkách jsem našla odkaz, že vaše výrobky jsou certifikovány označením HACCP, GMP a ISO 9001? Můžete mi vysvětlit co to znamená?​

Jednotlivé zkratky znamenají osvědčení kvality:

HACCP – jedná se o systém základních nástrojů pomocí kterých dokážeme účinně předcházet rizikům ohrožující bezpečnost potravin.

GMP – anglická zkratka pro „Great Manufacture Practise“, česky „Správná výrobní praxe“. Jedná se o principy, jejichž cílem je zvyšovat bezpečnost mimo jiné doplňků stravy a léčiv.

ISO 9001 – certifikace odkazující na normy, které definují řadu standardizovaných požadavků pro systém řízení kvality. Získání této certifikace znamená schopnost výroby či distribuci produktů v souladu se všemi nezbytnými předpisy a potřebami zákazníka.


2. Když objednám váš výrobek, kdy jej obdržím? Je lepší platit na dobírku nebo převodem?

​Vámi objednaný výrobek expedujeme ještě tentýž, nejpozději však druhý den. Nejrychlejší platba je dobírkou. Při platbě převodem je zboží expedováno v den, kdy peníze obdržíme na náš účet. Pokud máte zvláštní požadavky na dopravu, neváhejte nás kontaktovat, po domluvě lze zboží dodat expresně ihned či do druhého dne.


3. Odkud pochází suroviny, které používáte při výrobě Lecitaminu?

​Suroviny zpracovávané při výrobě produktu Lecitamin pochází od předních celosvětových dodavatelů zaručující nejvyšší kvalitu. Spolupracujeme se společnostmi Brenntag, Barentz či ASP.


4. Můžete mi poslat vaše výrobky i na Slovensko?

​Ano, je však nutné počítat s tím, že doprava bude trvat o 2 – 3 dny déle. V případě, že máte zájem poslat objednávku na Slovensko, kontaktujte nás prosím předem, abychom Vás mohli o ceně dopravy informovat.


5. Vyhovovalo by mi vyzvednutí objednaného výrobku přímo u vás na prodejně, je to tak možné?

​Určitě ano, jsme tu pro Vás každý všední den.

PO 08.00 - 16.00
ÚT 08.00 - 16.00
ST 08.00 - 18.00
ČT 09.30 - 15.00
PA 09.30 - 13.00

 

6. Mohu užívat Gelatinu plus stále, neboje nutné přerušit na určitou dobu její užívání? Užívám ji jako prevenci.

​Kolagenní výživa Gelatina plus může být užívána bez přestávky, není třeba dělat mezi jednotlivými kúrami pauzu. Dlouhodobé a kontinuální učívání je pro nejvyšší efekt naopak doporučováno.


7. Mohu podávat váš bylinný sirup Tannenblut proti nachlazení i malému dítěti? Dceři je pět let.

Ano, bylinný sirup Tannenblut je vhodný pro děti od 3 let věku. Pro děti je velmi vhodný právě kvůli jemné chuti, kterou mají rády.


8. Moc dobrou zkušenost jsem udělala se Siliceovým balzámem na kvalitu svých nehtů, je lepší užívat gel nebo je lepší Silicea v kapslích?

Silicea Original Balsam je koloidní roztok, který se velmi dobře vstřebává a mnoho zákazníků jej proto upřednostňuje. Ne všem však tato tekutá forma vyhovuje. Kapsličky si zákazníci pochvalují pro snadné dávkování i fakt, že si je mohou vzít kamkoli s sebou. Je jen na Vás, jaká forma je pro Vás příjemnější.


9. Gelatinu plus nakupuji pravidelně v lékárně, nevím ale jestli správně vyslovuji Gelatina nebo by se mělo vyslovovat želatina?

Gelatina plus je originální značka německého produktu, která obsahuje KOALGEN plus další účinné minerální látky a vitamin C. Ačkoli je rozšířená výslovnost „želatina“, správně je opravdu tak, jak říkáte Vy - „Gelatina“.


10. V poslední době čtu, že je více typů kolagenu. Nevyznám se v tom, je lepší nativní, hydrolyzovaný nebo tzv. „čistý krystalický“ kolagen? Jaký typ kolagenu je pro mě nejlepší a který obsahuje Gelatina plus?

Při výběru kolagenu je důležité hledět na jeho vlastnosti a kvalitu, které závisí jednak na obsaženém aminokyselinovém spektru a dále na schopnosti účinně se vstřebat v cílových částech těla. Například nativní kolagen podléhá v lidském trávícím traktu nespecifickému štěpení a jeho biologická aktivita je tak pokaždé rozdílná. Nemá výsledný efekt na biosyntézu kolagenu v těle a jeho účinnost je omezená. Krystalický kolagen je získáván složitým postupem výroby, kdy dochází prvně k hydrolyzaci kolagenu a jeho následné lyofilizaci. To znamená že je zbaven vody a má houbovitou konzistenci. Jedná se o způsob konzervace pro extrémní podmínky, který však jinou výhodu nenabízí. Nejlépe osvědčeným kolagenem tak stále zůstává HYDROLYZOVANÝ KOLAGEN s obsahem 20 základních aminokyselin. Ten je získáván enzymatickou hydrolýzou čistého nativního kolagenu, jehož výsledkem jsou pokaždé stejné řetězce označované jako kolagenní peptidy. Biologická aktivita hydrolyzovaného kolagenu je tak pokaždé stejná a má tak pro tělo nejvyšší efekt. Proto je tento kolagen obsažen v Gelatině plus.


11. Jak se vyznat v široké nabídce kloubních přípravků? Poslední dobou se objevily nové výrobky, vaši Gelatinu užívám již dlouhou dobu, mám dobrou zkušenost, ale nevím, jestli ty novější nejsou lepší, respektive – čím se liší?

​Ano, v dnešní době je nabídka kloubních přípravků velmi široká, liší se zejména složením - původem obsažených látek a také množstvím účinných látek v jedné dávce. Konkurenci respektujeme, proto k odpovědi použijeme přednosti Gelatiny plus. Gelatina je na českém trhu více jak 20 let. Je to produkt s obsahem vysoce kvalitních surovin a výroba probíhá pouze v Německu – podléhá testům pod přísným dohledem německého standardu kvality. Množství kvalitních účinných látek je nastaveno tak, aby tyto látky při doporučeném dávkování dokázalo tělo vstřebat a dostalo je v potřebném množství. Gelatina plus je od samého počátku vysoce kvalitní produkt, který jste vyzkoušeli a ověřili vy – naši zákazníci. Proto stále úspěšně konkuruje zavedeným i novým značkám.


12. Můžete mi prosím poradit co to znamená, když je v kloubech nedostatek synoviální tekutiny?

Synoviální tekutina v kloubech má tři důležité funkce: 1. zabezpečuje výživu kloubních chrupavek (např. menisků), 2. podporuje pružnost chrupavek, a 3. snižuje tření kloubních ploch, čímž předchází jejich opotřebení. Právě nedostatek této synoviální tekutiny vede k nedostatečné výživě a regeneraci kloubních pouzder. Dochází k omezené odolnosti a funkčnosti kloubů a vznikají tak bolestivá onemocnění, z nichž nejčastějším je osteoartróza.


13. Syn hraje od 10 let fotbal, nyní je mu 17 let a často ho bolí kolena. Byla by pro něj Gelatina plus vhodná? Syn by rád sportoval dál, ale mám obavu, aby se mu potíže nerozhoršovaly, tak hledám prevenci.

​Gelatina plus je doplněk stravy obsahující kolagen, vápník, hořčík, železo a vitamin C pro chrupavky kloubů. Díky svému obsahu je vhodná i pro sportovce, které své klouby vystavují větší zátěži. Námi nabízené přípravky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie – jsou bez vedlejších účinků a slouží jako důležité doplnění běžné stravy o stěžejní látky podporující naší každodenní kondici.


14. Mám diagnostikovanou artrózu, lékař mi doporučil i podpůrné prostředky, bude pro mne vhodné Arthoro?

Produkty Arthoro patří mezi nejlépe prodávanou řadu v oblasti kloubní výživy na německém trhu. Jejich složení je vysoce šetrné a slouží k doplnění stravy o vhodné účinné látky. Nemají vedlejší účinky, proto by Vám užívání nemělo jakkoli kolidovat s užíváním např. léků. Neváhejte se však poradit se svým lékařem, který Vám vhodnost užívání Arthora potvrdí.